طراحی و اجرا – کلینیک زیبایی و سلامت سها

طراحی داخلی، کلینیک زیبایی و سلامت سها، زنجان، چهار راه سعدی، کوچه سوسن علیمرادیان، اسفند 1399

گالری های پروژه

پیش از اجراگالری تصاویر پیش از اجرا

214365879

ساخت و سازگالری ساخت و ساز

12345678910111213141516171819

نقشه هاگالری ترسیمات و نمودارها

214365879

تصاویر نهاییگالری تصاویر پروژه

1234567891011121314151617181920212223

معرفی پروژه

رویکرد طرح:

رویکرد طراحی در خلق این نما، ایجاد یک پوشش و سطح بافت دار بر روی نما بوده است. این پوسته که متشکل از هندسه برجسته و منظم می باشد که توسط پانل های هرمی تکرار شده اند را تحت عنوان الگوی هندسی منظم (pattern) و هندسه مدولار منظم می شناسیم. و نماهایی با چنین شرایط و ویژگی هایی در ادبیات طراحی نمای ساختمان موسوم به نماهای ژئومتریک می باشند. این پوسته ژئومتریک توسط دو برش عمودی، یکی در نمای شرقی و دیگری در نمای جنوبی (داخل کوچه) دچار شکافهایی شده است. این شکاف ها به منظور ایجاد جزئیات در نظر گرفته شده اند که مبادا تکرار الگوی هندسی ممتد باعث خسته کنندگی و یکنواختی نما شود. شکاف شرقی با مدول وایر فریم جز هندسی موجود در بافت اصلی پر شده و شکاف جنوبی با یک لایت باکس عمودی.

سبک طراحی و ویژگی های آن:

در این طراحی نیز مانند بسیاری از طرحهای مجموعه طراحی و مهندسی شارینا، سبک مینیمالیسم (ساده گرایی) مورد توجه بوده و به همین دلیل این طرح شامل ویژگی های زیر می باشد:

– مصالح: مصالح به کار رفته در این سبک نباید از دو عنصر غالب و نهایتا یک یا دو عنصر فرعی تجاوز کند، در نتیجه دو ماده غالب این نما ورق آهن با پوشش رنگ استاتیک و لایت باکس تبلیغاتی هستند.

– سادگی در فرم طراحی نما: در این نما سعی شده تا خطوطی که در سطح نما ایجاد می شوند ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی باشد و فرم کلی نما که مد نظر طراح بوده، سریعا در ذهن بیننده ها به وضوح و با خوانایی کافی شکل بگیرد.

در طراحی مینیمال طراحان غالبا در معرض خطر تکرار نامطلوب و بی روح عناصر هستند، چرا که به دلیل محدودیت و کم بودن تنوع مصالح همواره مسئله نداشتن جزئیات مطلوب، بزرگترین خطر طراحی مینیمال می تواند باشد، این مسئله در طراحی این نما با متنوع کردن پانل های ژئومتریک در دو مدول و استفاده مجزا از آنها کاملا محار شده است.

به طوریکه از مدول اصلی که کاملا سطح پوشیده و بسته ای دارد برای تعریف پوسته های اصلی استفاده شده و از مدول دوم که گویی مدل وایر فریم همان مدول اول است برای پر کردن شکاف در نمای اصلی استفاده شده است.

بدین ترتیب در عین رعایت اصول ساده گرایی سبک مینیمالیسم، جزئیات و تنوع لازم کاملا به صورت طراحی شده و تحت کنترل طراح ایجاد شده اند.


با تشکر مرتضی نظری، مدیر عامل مجموعه طراحی و مهندسی شارینا

کاردان معماری و مربی فنی و حرفه ای در حوزۀ معماری

عنوان پروژه

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کلینیک سها

رده

طراحی داخلی

نوع طرح

چیدمان و تفکیک فضا

کارفرما

خانم بوفرهان

آدرس

زنجان، چهار راه سعدی، کوچه سوسن علیمرادیان

نوع کاربری

درمانی – ساختمان پزشکان

تاریخ شروع

۱۳۹۹/۱۱/۱۵

تاریخ اتمام

۱۳۹۹/۱۲/۰۵

مساحت فضای مورد طراحی

۱۱۴ متر مربع

طبقه

همکف

ظرفیت

تعداد طبقات

۱ طبقه

صاحب امتیاز پروژه

مجموعه طراحی و مهندسی شارینا

سرپرستی پروژه

مهندس مرتضی نظری

هماهنگی و پشتیبانی

مهندس سمیرا صیادی

طراحی سیستم مدیریت پروژه

مهندس مرتضی نظری

 

 

طراح

مهندس مرتضی نظری

مدلسازی و انیمیشن

مهندس مرتضی نظری

نظارت

مهندس مرتضی نظری

مستندسازی

مهندس سمیرا صیادی

 

 

گالری

موقعیت مکانی پروژه

دیگر پروژه ها